loader
  • Strona główna
  • Blog
  • 8 powodów, dla których Twoja firma potrzebuje wielojęzycznej strategii marketingowej
Blog

8 powodów, dla których Twoja firma potrzebuje wielojęzycznej strategii marketingowej

Jako właściciel firmy, Twoim celem jest osiągnięcie jak największego sukcesu, ale dodanie kolejnej strategii marketingowej do Twojego planu może wydawać się inicjatywą, która jest zbyt duża, aby się z nią zmierzyć. Jednak wielojęzyczna strategia marketingowa może być brakującym ogniwem do osiągnięcia przez Twoją firmę celów korporacyjnych.

Większość firm używa tylko języka angielskiego na swojej stronie internetowej, w sklepie internetowym i innych materiałach marketingowych. Wydaje się to oczywistym wyborem, jako że angielski jest najpopularniejszym językiem używanym w biznesie i treściach internetowych.

Podczas gdy angielski jest doskonałym wyborem dla wielu rynków, firmy, które polegają na tym języku w komunikacji z rynkami międzynarodowymi, mogą powstrzymywać swoją sprzedaż online przed kontaktem z nowymi odbiorcami na całym świecie. Strategia marketingowa online Twojej firmy musi dostosowywać się do zmian demograficznych i demograficznych na świecie, abyś mógł pozostać konkurencyjny.

Przyjrzyjmy się, dlaczego Twoja firma powinna wdrożyć wielojęzyczną strategię marketingową już dziś, a my pomożemy Twojej firmie zidentyfikować najłatwiejszą drogę do osiągnięcia Twoich celów!

Czym jest Wielojęzyczna Strategia Marketingowa?

Podczas gdy termin "wielojęzyczna strategia marketingowa" może brzmieć zrozumiale, może być on trudny do zdefiniowania, ponieważ wiąże się z używaniem więcej niż jednego języka w podejściu marketingowym. Wielojęzyczna strategia marketingowa polega na tłumaczeniu treści na różne języki z zachowaniem intencji oryginalnego przekazu.

Ten rodzaj strategii marketingowej wymaga czegoś więcej niż tylko profesjonalnych tłumaczeń, ponieważ wielojęzyczna strategia marketingowa musi uwzględniać różnice między kulturami i ludźmi.

Jednym z pierwszych kroków do zbudowania wielojęzycznej strategii marketingowej jest przetłumaczenie treści na swojej stronie internetowej. Istnieje wiele narzędzi, które pomogą Ci w tłumaczeniu treści, ale większość z tych zautomatyzowanych narzędzi nie wychwytuje niuansów językowych pomiędzy kulturami.

marketing

Dlatego właśnie powinieneś zawsze korzystać z usług profesjonalnego tłumacza, który posługuje się językiem ojczystym, aby pomóc Ci w wielojęzycznych strategiach marketingowych.

Dlaczego Wielojęzyczna Strategia Marketingowa jest ważna?

Wdrożenie wielojęzycznej strategii marketingowej pomoże Twojej firmie zdobyć przewagę nad konkurencją i dotrzeć do grupy docelowej.

Strona internetowa Twojej firmy i treści online dają Ci możliwość dotarcia do ludzi na całym świecie. Oznacza to, że Twoja firma może generować nowe źródła przychodów i zdobywać rynki wschodzące poprzez tworzenie treści, które przemawiają do rodzimych użytkowników języka Twojej grupy docelowej.

Mówienie w języku ojczystym Twoich klientów jest ważne, ponieważ pomaga Ci budować zaufanie potencjalnych nabywców. Badania wykazują, że firmy zwiększają sprzedaż, gdy ich sklepy internetowe są tłumaczone na języki ojczyste czytelników, ponieważ usuwa to kilka przeszkód między sprzedażą.

Oto osiem sposobów, w jaki przetłumaczone treści internetowe mogą pomóc Twojej firmie zwiększyć sprzedaż już dziś!

1. Angielski nie jest jedynym językiem używanym w sieci

Podczas gdy miliardy ludzi na całym świecie mówią po angielsku, jeszcze więcej osób komunikuje się w językach innych niż angielski. Oznacza to, że masz szansę przebić się na nowe rynki i oferować swoje produkty i usługi dzięki treściom przetłumaczonym na język ojczysty.

Te dwa języki przewyższają około 1,5 miliarda ludzi, którzy mówią po angielsku na całym świecie. Dlatego też można stwierdzić, że angielski nie jest najważniejszym językiem online.

2. Ludzie wolą treści w ich ojczystym języku

Większość ludzi, którzy są dwujęzyczni, mówią w swoim ojczystym języku, jednocześnie rozumiejąc angielski w stopniu konwersacyjnym. Podczas gdy większość świata rozumie język angielski, większość ludzi woli komunikować się w swoim ojczystym języku.

Ludzie czują się bardziej komfortowo, komunikując się w swoim ojczystym języku, a Twoja firma może budować relacje z potencjalnymi klientami dzięki profesjonalnie przetłumaczonym treściom, które do nich przemawiają.

3. Przetłumaczone treści pomagają zbudować zaufanie

Ludzie chcą współpracować z firmą, której mogą zaufać. Jeśli na Twojej stronie internetowej dostępne są języki inne niż angielski, pokazuje to Twoim odbiorcom, że zależy Ci na zaspokojeniu ich potrzeb, a to pomaga Ci budować zaufanie do nich w trakcie całego procesu obsługi klienta.

Ponieważ Twoi klienci internetowi nie są w stanie wejść w interakcję z Tobą osobiście, musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby jak najszybciej zbudować zaufanie swoich odbiorców.

Korzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się tłumaczeniami marketingowymi oznacza, że możesz zdobyć zaufanie swoich klientów i zwiększyć sprzedaż już dziś!

4. Zdobądź przewagę nad konkurencją

Spójrzmy prawdzie w oczy, świat jest jak pies, który zjada psa. Jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję, musisz być wyjątkowy.

Ponieważ tak wielu właścicieli firm stosuje jednojęzyczne podejście marketingowe, prezentując treści w wielu językach, automatycznie wyróżnisz się z tłumu.

5. Poszerzaj swój zasięg i docieraj do nowych odbiorców

Kiedy używasz wielojęzycznego podejścia marketingowego, nie tylko osiągniesz większą demografię w swoim kraju, ale osiągniesz dużą demografię na całym świecie.

Twój lokalny rynek może łatwo stać się rynkiem globalnym, lub można użyć wielojęzycznej strategii marketingowej, aby przyciągnąć nowych klientów w różnych miastach lub regionach w swoim kraju.

6. Przyciągnij więcej wykwalifikowanego ruchu na swoją stronę

Kiedy Twoje treści przemawiają do większej grupy odbiorców, zauważysz wyraźny wzrost ruchu na Twojej stronie. Włącz wielojęzyczne strategie SEO do swojej strategii marketingowej, a ruch na Twojej stronie będzie wzrastał.

7. Zamykaj więcej sprzedaży online

Większa liczba odbiorców prowadzi do większego ruchu na stronie, a większy ruch prowadzi do większej sprzedaży; zwłaszcza, gdy Twoje treści przemawiają do odwiedzających stronę. Szacuje się, że firmy, które stosują wielojęzyczne podejście marketingowe, odnotowują 20-procentowy wzrost współczynnika konwersji.

8. Obniżenie kosztów operacyjnych

Jeśli masz zamiar iść na arenie międzynarodowej, tłumaczenie strony internetowej jest znacznie bardziej opłacalne niż inne strategie marketingowe, które mają na celu przyciągnięcie globalnej publiczności, a ponadto oferuje ogromny zwrot z inwestycji.

W erze, w której konsumenci mogą uzyskać dostęp do wszystkiego, czego szukają za pomocą kilku kliknięć myszką lub stuknięć w ekran, bardzo ważne jest, abyś komunikował się ze swoją grupą docelową w językach, którymi się ona posługuje.

Stosując wielojęzyczne podejście marketingowe, będziesz wyprzedzać konkurencję, doświadczysz większego ruchu, zbudujesz silniejsze więzi z odbiorcami i doświadczysz znaczącego wzrostu.

Jeśli poważnie myślisz o zwiększeniu sukcesu swojej firmy, musisz poważnie rozważyć włączenie marketingu wielojęzycznego do swojej strategii. Zaczniesz widzieć rezultaty niemal natychmiast, ponieważ będziesz docierać do nowych rynków na całym świecie!