loader
Blog

Rozpoczęcie nauczania biznesowego języka angielskiego online

Komunikacja biznesowa dla osób niebędących rodzimymi użytkownikami języka angielskiego to rozwijający się rynek. Ponieważ miejsce pracy staje się coraz bardziej zglobalizowane, a praca zdalna staje się normą, firmy wszelkiego rodzaju cenią sobie umiejętności językowe. Nie jest to niespodzianką, bycie dwujęzycznym w środowisku zawodowym może pomóc w zwiększeniu wynagrodzenia nawet o 15%.

Język angielski prawdopodobnie nadal będzie językiem biznesu jeszcze przez jakiś czas. Jeśli jednak dopiero zaczynasz uczyć angielskiego biznesowego online, prawdopodobnie masz wiele wątpliwości.

Jak to jest uczyć profesjonalistów w środowisku korporacyjnym? I czy trzeba mieć doświadczenie w ich dziedzinie?

Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania w tym przewodnik po nauczaniu biznesowego języka angielskiego.

Co to znaczy uczyć języka angielskiego w biznesie?

Jeśli uczysz języka angielskiego w biznesie, zazwyczaj masz do czynienia z indywidualnymi osobami lub grupami uczniów, których wspólnym celem jest poprawić swoje umiejętności językowe dla celów zawodowych.

W przeciwieństwie do zwykłych klas, "nie jest niczym niezwykłym, że uczniowie na zajęciach grupowych pracują w tej samej firmie, a być może w tym samym dziale.

Jako nauczyciel języka angielskiego w biznesie, Twoim obowiązkiem jest określenie potrzeb zawodowych uczniów, ustalenie ich poziomów zaawansowania oraz opracowanie i realizacja programu nauczania języka.

Jakie są niektóre powszechne błędne przekonania dotyczące nauczania języka angielskiego w biznesie?

Jako nowy nauczyciel języka angielskiego w biznesie możesz słyszeć o kilku typowych "mitach" lub się nimi przejmować. Faktem jest, że ten rodzaj nauczania może być równie przyjemny i satysfakcjonujący, jak każdy inny. Oto kilka krótkich przykładów obalania mitów:

1. Trzeba być ekspertem w sprawach uczniów

Jeśli udzielasz korepetycji online osobom indywidualnym lub grupom profesjonalistów, oczekują oni, że pomożesz im poprawić znajomość języka angielskiego.

W związku z tym trzeba będzie ukierunkować swoje materiały na ich branżę i skupić się na kompetencjach, które są dla nich najbardziej istotne w ich pracy, nie musisz być ekspertem w ich zawodzie (choć oczywiście jest to dodatkowa zaleta).

Uczniowie będą prawdopodobnie opowiadać o tym, co robią, jak posługują się językiem angielskim i prosić o radę. Nie będziesz ich uczyć, jak wykonywać swoją pracę, ani udzielać im konsultacji w ich dziedzinie.

Bardzo często studenci języka angielskiego w biznesie będą prosić o informacje zwrotne dotyczące raportów, e-maili, prezentacji i innych materiałów informacyjnych w języku angielskim. Możesz spojrzeć na te prace swoim profesjonalnym okiem i wskazać im właściwy kierunek, z czysto komunikacyjnego punktu widzenia.

2. Zajęcia obejmują zupełnie inny materiał

Kiedy nowi nauczyciele słyszą "angielski biznesowy", często myślą o wykresach kołowych, raportach, stertach suchego tekstu... ale ważne jest, aby pamiętać, że przede wszystkim uczymy języka angielskiego. Część biznesowa jest na drugim miejscu.

Twoje plany lekcji plany lekcji i materiały do zajęć będą uzależnione od poziomu uczniów.. Jeśli są oni na poziomie A1 i mają trudności ze zrozumieniem podstawowych zwrotów, nie potrafią się łatwo porozumiewać lub mają problemy z podstawową gramatyką - Twoja rola polega na tym, aby najpierw doprowadzić ich angielski do standardu.

W tym celu można wykorzystać dowolne materiały, które uzna się za odpowiednie. Oczywiście, korzystnie jest posługiwać się przykładami związanymi z działalnością firmy, ale nie zawsze jest to konieczne (lub możliwe).

Na poziomie średniozaawansowanym i wyższym kurs języka angielskiego może w większym stopniu opierać się na materiałach autentycznych, które uczniowie mogą wykorzystać w swojej codziennej pracy. I tak, może to obejmować wykresy kołowe, odgrywanie ról i trochę czytania na sucho.

Pro Tip: Śledź firmę swoich uczniów na Twitterze lub LinkedIn. Szukaj artykułów w języku angielskim, komunikatów prasowych, filmów, podcastów i innych materiałów, które publikuje. Mogą one stanowić doskonałe materiały dydaktyczne i są zawsze dobrze przyjmowane w klasie.

3. Twoi uczniowie będą cały czas bardzo poważni

Niektórzy ludzie z natury są poważni, jednak wielu z nich traktuje zajęcia z języka angielskiego w biznesie jako zabawne wyzwanie i przerwę w pracy.

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju zajęć z języka angielskiego, należy przełamywać lody, wprowadzać swoją osobowość, grać w gry i stawiać przed uczniami nowe wyzwania..

Wyzwania podczas nauczania online studentów angielskiego biznesowego

Jak w przypadku każdych zajęć online dla dorosłych, będziesz musiał stawić czoła wielu wyzwaniom. Oto, czego należy się spodziewać podczas kilku pierwszych zajęć.

Budowanie relacji i autorytetu

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz uczyć grupę studentów, ważne jest, aby zbudować z nimi dobry kontakt. Strona Musicie się najpierw wzajemnie poznać. Jest wiele okazji, by włączyć do zajęć przełamywanie lodów i ćwiczenia umożliwiające poznanie się. Należy również porozmawiać z uczniami o ich celach osobistych i zawodowych związanych z mówieniem po angielsku.

Jednocześnie, ponieważ jest to grupa zamknięta, uczestnicy będą początkowo postrzegać Cię jako osobę z zewnątrz. Dlatego pokaż, że jesteś poważnym nauczycielem, stawiając im na początku wyzwania i dając zadania domowe.

Czas i odwoływanie zajęć

Studenci Business English często mają zajęcia wcześnie rano, przed pracą lub w przerwie na lunch. Kiedy praca jest szczególnie napięta, może się okazać, że będą chcieli odwołać lub przełożyć zajęcia. Jednakże, jeśli zdecydujesz się na nauczanie angielskiego biznesowego online z Preply, Twoi uczniowie często będą mieli bardziej otwarty harmonogram zajęć.

Jeśli prowadzisz zajęcia w grupie, pamiętaj o tym i Zaplanuj elastyczne zajęcia, abyś mógł uwzględnić zmiany liczebności klasy..

Dynamika grupy

W większości miejsc pracy istnieje hierarchia: dyrektorzy, kierownicy i członkowie zespołu. W normalnym środowisku pracy każdy komuś podlega. Ale na zajęciach z języka angielskiego hierarchia znika. Wszyscy mają równe szanse. A przynajmniej taką można mieć nadzieję.

Prawda jest jednak taka, że gdy kierownicy uczą się razem z pracownikami, w klasie może dochodzić do tarć i polityki. A jeszcze gorzej jest, gdy młodszy stażem nauczyciel ma lepszy angielski niż starszy!

Gdy prowadzisz zajęcia online, Twoim zadaniem jest zarządzanie dynamiką klasy, regularnie mieszać grupy - i dobrze się bawić. Jeśli Twoi studenci będą zrelaksowani i zaangażowani w zajęcia, szybko zapomną o tym, co dzieje się w biurze.

Przed pierwszymi zajęciami z biznesowego języka angielskiego

Najlepiej jest, jeśli przed rozpoczęciem pierwszych zajęć z języka angielskiego w biznesie należy sprawdzić poziom zaawansowania swoich uczniów. Można skorzystać z testu poziomu znajomości języka, np. Test kwalifikacyjny Preply Preply. Pozwoli to lepiej poznać mocne i słabe strony uczniów, jeśli chodzi o komunikację w języku angielskim.

Równocześnie należy przeprowadzić analizę potrzeb. Jest to prosta ankieta, w której uczniowie proszeni są o przedstawienie swoich zainteresowań, celów zawodowych, preferencji dotyczących nauki oraz dotychczasowych doświadczeń w nauce języka angielskiego.

Można stworzyć własną za pomocą narzędzia takiego jak Typeform lub . formularze Google i wysłać ją uczniom do wypełnienia przed pierwszą sesją.

Czas rozpocząć nauczanie angielskiego biznesowego online

Nauczanie angielskiego jako drugiego języka dla profesjonalistów może być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. Nie tylko uczysz się o nowych branżach i zawodach, ale także widzisz, jak jak pomagasz ludziom w rozwoju ich kariery zawodowej..

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać niektóre z najczęściej spotykanych błędnych przekonań na temat nauczania języka angielskiego w biznesie. Pamiętaj, że nie musisz być ekspertem w dziedzinie, którą zajmują się Twoi uczniowie, zajęcia mogą być zabawne i - co najważniejsze - nie musisz wymyślać koła na nowo, jeśli chodzi o materiały szkoleniowe.

Życzymy powodzenia na przyszłych zajęciach z języka angielskiego w biznesie!