loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Angielski w biznesie dla sekretarek i asystentek: Co trzeba wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka?
Blog

Angielski w biznesie dla sekretarek i asystentek: Co trzeba wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka?

Jeśli jesteś sekretarką lub asystentką, odgrywasz kluczową rolę w firmie. Jesteś twarzą firmy.

Pomijając fakt, że to właśnie sekretarka wykonuje decyzje szefa. Dlatego w tym momencie należy jak najlepiej wykorzystać wszystkie swoje umiejętności.

Potrzebne są takie umiejętności, jak te wymienione poniżej:

  • Umiejętności interpersonalne
  • Umiejętność pisania
  • Komunikatywność
  • Umiejętność obsługi komputera

Nie jest to oczywiście pełna lista. Wymagane są również inne umiejętności, a w pracy często konieczne jest posługiwanie się językiem angielskim.

W tym artykule znajdziesz kilka pomocnych rad i pomysłów, które pozwolą Ci uniknąć wygłupów i poprawić swój angielski biznesowy, ze szczególnym uwzględnieniem angielskiego niezbędnego w pracy sekretarki.

Rozmowy telefoniczne

Umiejętność poprawnego porozumiewania się przez telefon jest priorytetem w pracy sekretarskiej. Jeśli podczas rozmów telefonicznych potrafisz mówić dobrze po angielsku i dobierać odpowiednie słowa, masz duże szanse na osiągnięcie swoich celów.

Aby poprawić swoje umiejętności telefoniczne, należy dużo słuchać i ćwiczyć język angielski.

Jedną z propozycji jest uczestnictwo w zajęciach online, ale nie należy używać kamery komputera. Zdziwisz się, jak bardzo pomoże Ci to poprawić rozumienie ze słuchu.

Można też korzystać z książek w In Company . W każdym podręczniku - na wszystkich poziomach - znajduje się rozdział zatytułowany Rozmowa telefoniczna.

Dobrze jest wysłuchać tych lekcji więcej niż raz.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule Jak profesjonalnie rozmawiać przez telefon.

Praca z liczbami

Ważne jest, aby zachować ostrożność podczas pracy z liczbami, czy to przez telefon, czy w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Jest to niezwykle istotne. Należy rozumieć różnicę między kropkami i przecinkami.

Przydatna jest umiejętność zamiany ułamków na wyrażenia dziesiętne. Można efektywnie ćwiczyć dyktując liczby swojemu korepetytorowi, a następnie pozwolić, by korepetytor dyktował je Tobie.

Pomocne informacje można znaleźć na stronie In Company wspomnianych wyżej podręcznikach.

[subscription_form]

Różnice kulturowe w rozmowach

Jeśli firma, w której pracujesz, prowadzi interesy w innych krajach, musisz być świadomy różnic kulturowych, które mogą w nich występować.

Jeśli będziesz zachowywać się odpowiednio i dobierać właściwe słowa, łatwiej będzie Ci zawierać transakcje. Należy być ostrożnym i starać się unikać problemów, które mogą się pojawić z powodu różnic kulturowych.

Wiele pomocnych informacji można znaleźć w książkach z serii Business English a także New Insights into Business English.

Raporty i e-maile

Dokładność i styl są równie ważne jak treść, zwłaszcza jeśli piszesz do centrali w innym kraju.

Upewnij się, że Twój e-mail jest profesjonalny i poprawny gramatycznie.

Aby nauczyć się poprawnego stylu pisania wiadomości e-mail, należy czytać podobne wiadomości od innych osób, a następnie ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

Umiejętność pisania można poprawić tylko poprzez praktykę. Z czasem wypracujesz swój styl pisania i poczujesz się bardziej komfortowo i pewnie.

Pamiętaj: Doskonała znajomość biznesowego języka angielskiego może stać się kluczowym elementem sukcesu firmy -nie zapomnij zapoznać się z naszym przewodnikiem Jak uczyć się angielskiego!