loader
 • Strona główna
 • Blog
 • Język miłości: Jak Amerykanie komunikują się za pomocą aplikacji randkowych
Blog

Język miłości: Jak Amerykanie komunikują się za pomocą aplikacji randkowych

Randki to trudna sprawa. Znalezienie odpowiedniego partnera może być wyzwaniem, nawet jeśli ma się perspektywy na wyciągnięcie ręki.

W 2021 roku 30,4 milionów Amerykanów skorzysta z aplikacji randkowych. Liczba ta wzrośnie o kolejne 5 milionów w ciągu kolejnych pięciu lat. To bardzo dużo machnięć, pierwszych wiadomości i rozmów. Chcieliśmy więc zrozumieć, w jaki sposób ludzie komunikują się za pomocą aplikacji randkowych w dzisiejszych czasach i jakie techniki są najskuteczniejsze.

Aby się tego dowiedzieć, przeprowadziliśmy ankietę wśród prawie 2 000 osób. Wszystkie korzystały z aplikacji randkowych w ciągu ostatnich pięciu lat.

Najważniejsze wnioski

 • 68% użytkowników odrzuca w lewo osoby, których profil zawiera błędy gramatyczne lub interpunkcyjne.
 • 7 na 10 twierdzi, że można się zakochać już po samej rozmowie przez aplikację randkową, a 3 na 4 osoby były w stałym związku z kimś, kogo poznały przez aplikację.
 • 15% użytkowników sprawdza swoje aplikacje od 10 do 14 razy dziennie.

Jak Amerykanie korzystają z aplikacji randkowych

Jeśli chodzi o cyfrowe swatanie, Amerykanie mają duży wybór - nie tylko jeśli chodzi o potencjalnych partnerów. Spośród tych, którzy obecnie korzystają z aplikacji randkowych, 1 na 5 korzysta z pięciu lub więcej aplikacji w tym samym czasie oraz . 80% użytkowników aplikacji korzysta z płatnych poziomów. Aplikacje, które mają obecnie największy udział w rynku, to:

 • Tinder: 58%
 • Bumble: 34%
 • Hinge: 29%
 • OkCupid: 29%
 • Coffee Meets Bagel: 27%

Użytkownicy nie tylko korzystają z tych aplikacji, ale są na nich bardzo aktywni. Prawie 20% użytkowników brało udział w co najmniej 10 rozmowach, a 1 na 4 sprawdza swoje aplikacje od 5 do 9 razy dziennie. 15% użytkowników sprawdza swoje aplikacje od 10 do 14 razy dziennie..

Dla niektórych sprawdzanie aplikacji stanowi znaczną część dnia. Dwóch na pięciu użytkowników spędza na aplikacjach randkowych co najmniej 2 godziny dziennie. Co więcej, 15% przyznaje, że spędza na nich co najmniej 3 godziny każdego dnia.

Choć wydaje się to pracochłonne, poświęcenie często się opłaca. Prawie 3 na 4 osoby były w stałym związku z osobą, którą poznało przez aplikację randkową.

Czy korzystanie z aplikacji randkowych zmieniło się w czasie pandemii COVID-19? Tak, w pewnym sensie.

Pandemia COVID-19 miała interesujący wpływ na randki i aplikacje randkowe. Kwarantanny i blokady doprowadziły do zwiększenia liczby wiadomości. Ponad połowa respondentów stwierdziła, że wysyła więcej wiadomości niż przed pandemią.

Jednak te wiadomości nie zawsze przekładają się na randki. Tylko 2 na 5 osób umawiało się na więcej randek niż przed pandemią. W rzeczywistości 62% użytkowników umawiało się na taką samą liczbę randek (lub mniejszą) w czasie pandemii niż przed nią. Mogło to być spowodowane ograniczeniami związanymi z zamknięciem, ale bezpieczeństwo było również istotną kwestią.

Wielu użytkowników przyznało, że przynajmniej raz byli naciskani, aby przekroczyć swoje granice bezpieczeństwa w czasie pandemii. W sumie 3 na 5 użytkowników stwierdziło, że ktoś próbował ich przekonać, by zrezygnowali z obaw związanych z pandemią na rzecz randki.

Jak komunikujemy się na aplikacjach randkowych

Wiemy, że potencjalni randkowicze korzystają z różnych aplikacji i prowadzą kilka rozmów jednocześnie. Czy przy tak intensywnej komunikacji łatwo jest ludziom nawiązać kontakt?

Tak! I jest to prostsze, niż się wydaje. We wszystkich aplikacjach 7 na 10 użytkowników twierdzi, że prowadzenie znaczących rozmów jest łatwe lub bardzo łatwe. Prawie 75% twierdzi, że można się zakochać po rozmowie tylko przez aplikację. To wspaniale, ale jak wygląda taka znacząca rozmowa?

Dla wielu osób najważniejszy jest początek. Ponad 60% użytkowników woli najpierw wysłać do kogoś wiadomość. Prawie 40% twierdzi, że ważne jest dobre rozpoczęcie rozmowy. Nie należy jednak obawiać się błysku czy spektakularności. Najbardziej preferowane typy otwieraczy to:

 • Coś, co pokazuje, że macie wspólne zainteresowania.
 • Coś, co ma związek z czyimś profilem.
 • Proste przedstawienie się (np. "Cześć" lub "Cześć, jestem ____").

Ale co robisz, gdy już otrzymasz wiadomość? Wielu użytkowników (3 na 4) twierdzi, że obawia się, że ktoś oceni ich na podstawie szybkości odpowiedzi. Jednak 42% twierdzi, że ceni sobie szybką odpowiedź. Jeśli więc lubisz szybko odpowiadać, nie martw się. Wiele osób to docenia.

Czy bariery językowe i gramatyka mają znaczenie w aplikacjach randkowych?

Spośród osób, które spotkały się z kimś, kto nie mówi płynnie po angielsku, 57% stwierdziło, że istniała bariera językowa, ale 64% zmieniło swój własny styl komunikacji, aby dostosować się do partnera a 70% kontynuowało poznawanie tej osoby! Rzeczywiście, dzięki dostępności lokalnych i internetowych korepetytorów językowychdrugi język to kiepska wymówka, by nie podążać za głosem serca.

O ile bariera językowa może nie być czynnikiem decydującym, o tyle słaba gramatyka już tak.

Poprawna pisownia, interpunkcja i gramatyka są ważne lub bardzo ważne dla 95% respondentów. Ponadto 35% respondentów stwierdziło, że brak odpowiedniego wykształcenia jest negatywnym czynnikiem przy wyborze kandydata. W rzeczywistości, 68% respondentów odrzuca w lewo osoby, których profil zawiera błędy gramatyczne lub interpunkcyjne.

62% użytkowników przestaje odsyłać wiadomości, jeśli napotyka na problemy z ortografią i gramatyką. Dane są jednoznaczne: Poprawa gramatyki jest kluczem do sukcesu w randkach online.

Użytkownicy, którzy identyfikują się jako mężczyźni i ci, którzy identyfikują się jako kobiety, są tak samo skłonni do zaprzestania wysyłania wiadomości do atrakcyjnych osób z błędami gramatycznymi. Wiele z nich wręcz odrzuca swoje znajomości z tego powodu. I chociaż więcej kobiet (40%) ocenia partnera za błędy gramatyczne i interpunkcyjneto prawie jedna trzecia mężczyzn robi to samo.

Prawie 75% respondentów martwi się, że interpunkcja może wpłynąć na wydźwięk ich wiadomości. W sytuacji, gdy zwykła kropka lub wielka litera może przekazać całą gamę emocji, konstrukcja zdania ma kluczowe znaczenie. W rzeczywistości 70% użytkowników usunęło interpunkcję, aby złagodzić ton swojej wiadomości.

Prawdopodobnie najbardziej znaczącym problemem gramatycznym są błędy w pisowni, zwłaszcza te "duże". W rzeczywistości, najbardziej nieatrakcyjnym błędem ortograficznym lub gramatycznym jest niewłaściwe użycie twojego/twojego. Jeśli więc zmagasz się z "it/it's", "there/their" i "your/you're", znajdź jakieś korepetycje z gramatyki angielskiej onlinei podciągnij swoje życie miłosne za sznurki.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

 • Znajdź mojego korepetytora online teraz
 • 1456 opinii, "Doskonały"

Co sprawia, że wiadomość jest doskonała?

Wiemy, że gramatyka jest ważna, ale co jeszcze składa się na dobrą wiadomość? Oprócz idealnej linii wstępnej i poprawnej gramatyki, ważny jest również styl i czas wysłania wiadomości.

Więcej respondentów (55%) woli wysyłać i odbierać jedną długą wiadomość. Więcej niż 1 na 4 osoby wysyła pierwszą wiadomość w ciągu kilku minut od dopasowaniaa 1 na 4 woli odpowiedzieć w ciągu kilku minut. 25% respondentów uważa jednak, że bardziej optymalne jest odczekanie kilku godzin. W skrócie.

Największe czerwone flagi w aplikacjach randkowych

Gdy już zaczniemy rozmawiać na poważnie, wciąż musimy przestrzegać zasad etykiety.

Po pierwsze, kompletny profil jest ważny dla 97% wszystkich respondentów. Ale nawet kompletny profil musi przejść kontrolę. Zgodnie z wynikami badania, nie umieszczaj w swoim profilu przekomarzań i odniesień do popkultury. Następujące wyrażenia były największymi czerwonymi flagami:

 • "Zaimponuj mi"
 • "Pracuj ciężko, graj ciężko".
 • "Proszę, nie marnuj mojego czasu na...".
 • "Bez dramatów"
 • "Jestem wzrostu X, bo to najwyraźniej ma znaczenie".

Co więcej, 25% osób nie lubi cytatów z filmów i odniesień do rozrywki w profilu. Zastanów się więc, czy nie pozbyć się swojego ulubionego cytatu z The Office i Harry'ego Pottera filmów o Harrym Potterze.

Równie ważne są tematy rozmów. Na początku najbardziej zakazanymi tematami są pieniądze, seks, praca, religia i COVID-19.

Dla wszystkich grup wiekowych (z wyjątkiem Gen Z), pieniądze są najbardziej tabuizowanym tematem. Dla Gen Z największym tematem tabu jest religia. Te tematy są oczywiście ważne, ale nie są pożądane na wczesnym etapie znajomości.

Jak bezpiecznie czujemy się w aplikacjach randkowych?

Poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle ważne, gdy rozmawiasz z kimś, kogo nigdy nie poznałeś. Niestety, ponad 3 na 5 respondentów twierdzi, że czuło się niebezpiecznie przynajmniej raz w aplikacji randkowej. Problem ten nie jest związany z płcią. Mężczyźni i kobiety niemal w równym stopniu czują się niebezpiecznie - odpowiednio 62% i 67% respondentów zgłasza niebezpieczne doświadczenia.

Co więc robią użytkownicy, którzy czują się niebezpiecznie, gdy ktoś ich zaczepia? Ponad 40% zgłasza ten fakt dostawcy aplikacji. Kolejne 38% po prostu przestaje wysyłać wiadomości do drugiej osoby. Jednak w cyfrowym świecie te kroki nie zawsze rozwiązują problem.

W rzeczywistości ponad 61% użytkowników skontaktowało się z kimś na innej platformie, nawet po tym, jak przesunęli w lewo lub powiedzieli, że nie są zainteresowani. I, ponad 3 na 5 użytkowników otrzymuje niechciane, wyraźne wiadomości i zdjęcia. Fakt ten dotyczy również płci - 65% mężczyzn zgłosiło niechciane wiadomości o jednoznacznej treści, podczas gdy wśród kobiet odsetek ten wyniósł 67%.

Wnioski

Znalezienie miłości w erze cyfrowej może być łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki prostej aplikacji Ty i miliony innych osób możecie spotkać się z własnej kanapy. Jednak aplikacje do kojarzenia par mają swój własny zestaw zasad i ograniczeń.

W medium opartym na tekście gramatyka i ortografia są wszystkim. Bez podstawowej znajomości słowa pisanego szanse na dopasowanie są niewielkie. To samo można powiedzieć o mocnych profilach. Gdy ludzie spotykają się na początku ze zdjęciami i opisami, pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

Gdy już znajdziesz kogoś do pary, trzymaj się prostych zasad. Unikaj ciężkich tematów, takich jak pieniądze czy religia. Zamiast tego trzymaj się hobby i wspólnych zainteresowań, a następnie rozwijaj je. Swatanie online pozwala na wiele jednoczesnych rozmów, ale jakość ich treści nadal ma znaczenie. Tak jak zawsze, początkowe rozmowy mogą zadecydować o powodzeniu lub niepowodzeniu potencjalnego związku.

Metodologia

Na stronie . 10 i 11 stycznia 2022 r, przeprowadziliśmy ankietę wśród 1 822 osoby które korzystały z aplikacji randkowych w ciągu ostatnich pięciu lat, na temat ich doświadczeń. Spośród respondentów, 54% określiło się jako mężczyźni oraz 46% jako kobiety; średnia średnia wieku wynosiła 36. Większość respondentów (69%) określiła się jako osoby heteroseksualne, 29% określiło się jako osoby queeri 2% nie chciało powiedzieć.